Dostępność dużego lub małego studia


Dostępność naszych przestrzeni można wstępnie sprawdzić w kalendarzu w zakładce Duże/ Małe studio. Polecamy jednak dla pewności kontaktować się telefonicznie lub mailowo ( Kontakt), gdyż rezerwacje są często przekładane/zmieniane, co może nie być natychmiastowo zaktualizowane w systemie. Kalendarz pełni funkcję orientacyjną.
Rezerwacja studia


Rezerwacje przyjmujemy drogą mailową na: studio@septemberstudio.pl . W rezerwacji należy umieścić informacje odnośnie: - daty i przewidywanych godzin wynajmu, - przestrzeni która Państwa interesuje, - wszelkiego potrzebnego sprzętu fotograficznego/oświetleniowego/udogodnień/zaplecza, które mamy zapewnić, - danych do faktury VAT za wynajem. Otrzymanie potwierdzenia zwrotnego z naszej strony jest jednoznaczne z przyjęciem rezerwacji.
Odwołanie/przełożenie rezerwacji


Odwołanie rezerwacji później niż 24h przed godziną rozpoczęcia potwierdzonego rezerwacją wynajmu jest jednoznaczne z poniesieniem pełnych jego kosztów. Odwołanie rezerwacji później niż 48h i wcześniej niż 24h przed godziną rozpoczęcia potwierdzonego rezerwacją wynajmu jest jednoznaczne z poniesieniem 50% kosztów wynajmu. Istnieje możliwość bezpłatnego przełożenia lub rezygnacji z rezerwacji za pośrednictwem wiadomości email, wysłanej nie później niż 48h przed rozpoczęciem potwierdzonego rezerwacją wynajmu.
Czas wynajmu


Wynajmujemy studia w dwóch opcjach: do 5 godzin (pół dnia zdjęciowego) i do 10 godzin (pełny dzień zdjęciowy). Rozliczamy czas wynajmu następująco: 1-60 minut do 5 godzin 1, 2, 3, 4, 5 godzin do 5 godzin 6, 7, 8, 9, 10 godzin do 10 godzin 10+ godzin do 10 godzin + nadgodziny Wynajem zaczyna się w momencie rozpoczęcia korzystania z naszych usług/przestrzni i kończy w momencie zakończenia korzystania z naszych usług/przestrzeni. Czas wynajmu musi zawierać się w zarezerwowanych godzinach wynajmu. Zastrzegamy sobie prawo do zaprzestania świadczenia usług i zamknięcia przestrzeni po upłynięciu zarezerwowanego czasu wynajmu. Po uprzedniej konsultacji istnieje możliwość rezerwacji niestandardowego czasu wynajmu (wynajem kilkudniowy, okresowy, ponadgodzinowy). Przykład: rezerwacja studia w godzinach 9-14 (jeśli nie uzgodniono warunków szczególnych): - oznacza gwarancję dostępu do studia/sprzętu i pomocy asystenta od godziny 9 i wiąże się z opuszczeniem studia do godziny 14, - nie oznacza możliwości rozstawiania się/wykonywania makijażu przed 9, - nie oznacza pomocy asystenta z wnoszeniem sprzętu do studia przed 9, - nie oznacza możliwości wykonywania zdjęć do 14 i pakowania się po godzinie 14.
Przedłużenie czasu wynajmu


W przypadku dostępności studia, asystenta studia i zgody managera studia istnieje możliwość przedłużenia wynajmu na godziny wcześniej niezarezerwowane. Przedłużenie wynajmu 'połówkowego' (do 5 godzin) skutkuje naliczeniem stawki za pełny dzień zdjęciowy. Przekroczenie 10 godzin skutkuje naliczeniem nadgodzin w wysokości: 100 PLN netto (małe studio) lub 200 PLN netto (duże studio) za każdą dodatkową godzinę wynajmu.
Rozliczenie rezerwacji/wynajmu


Rozliczeniem wynajmu jest opłacenie faktury VAT wystawianej przez nas na określone przy rezerwacji dane po wykonanej usłudze. Należność należy przelać na konto określone w fakturze. Fakturę wysyłamy na adres email, z którego wykonywana była rezerwacja. Nie ma możliwości płatności gotówką na miejscu. Od zaufanych klientów nie wymagamy wpłacania zaliczek/przedpłat.
Co zawiera cena wynajmu studia?


Cena wynajmu studia małego zawiera: - dostęp do przestrzeni małego studia, - pomoc asystenta studia w zakresie rozkładania/podłączania/składania sprzętu studyjnego i prawidłowego korzystania z naszej przestrzeni i sprzętu, - dostęp do dwóch lamp błyskowych i generatora błysku firmy Elinchrom wraz z dostępnymi modyfikatorami, - dostęp do statywów potrzebnych do użytkowania powyższych lamp. Cena wynajmu studia dużego zawiera: - dostęp do przestrzeni dużego studia wraz z cykloramą, - pomoc asystenta studia w zakresie rozkładania/podłączania/składania sprzętu studyjnego i prawidłowego korzystania z naszej przestrzeni i sprzętu, - dostęp do dwóch lamp błyskowych i generatora błysku firmy Broncolor wraz z dostępnymi modyfikatorami, - dostęp do statywów potrzebnych do użytkowania powyższych lamp, - dostęp do podwójnego stanowiska makijażu, przebieralni, kącika kawowego, czajnika elektrycznego, lodówki, stołów, krzeseł, sofy, foteli, itp. - daylight
Jak trafić?


Do naszego studia można dostać się na trzy sposoby: - przez recepcję : należy wejść do budynku numer 14 od ulicy Żabi Kruk, mijając recepcję skręcić w prawo i iść prosto, aby dostać się na dziedziniec. Następnie idąc wciąż prosto, wzdłuż rampy towarowej, dostać się do klatki B, znajdującej się za kontenerami i wejść na pierwsze piętro klatką schodową B, - przez wjazd na dziedziniec: należy wejść/wjechać w tunel wjazdowy przechodzący przez budynek Żabi Kruk 16 obok restauracji Wołowina Bistro, a następnie minąć szlaban i kierować się na przeciwległą stronę dziedzińca, wzdłuż rampy, za kontenery i klatką B na pierwsze piętro - od ul. Rzeźnickiej, przez teren Pierwszego Urzędu Skarbowego: należy przejść pod budynkiem urzędu (część południowa stoi na filarach) i przechodząc przez bramę dostać się na dziedziniec budynku nr 16. Następnie kierować się pod rampę i na pierwsze piętro klatką B. Wstęp przez recepcję lub od strony Urzędu Skarbowego możliwy jest w godzinach 6-18. W pozostałych godzinach wejście od urzędu jest niedostępne, a wejście przez recepcję wymaga klucza lub kontaktu z nami. Brama wjazdowa ze szlabanem jest zwykle otwarta w godzinach 6-22. Poza tymi godzinami nie ma możliwośći dostępu do rampy towarowej.
Gdzie parkować?


Na parkingu strzeżonym przy ulicy Rzeźnickiej 65 lub wzdłuż okolicznych ulic: Rzeźnickiej, Toruńskiej, Wilczej, Pod Zrębem, Plac Wałowy, Dolna Brama, w miejscach do tego przeznaczonych (!). Na dziedzińcu budunku Żabi Kruk 16 można parkować wyłącznie pod rampą towarową i na krótki czas (do 30 min), celem wyładowania lub załadowania sprzętu/produktów/rekwizytów. Pomimo wolnych miejsc parkingowych na dziedzińcu nie mamy możliwości ich wykorzystywania lub wykupienia. Pozostawienie auta na jednym z miejsc parkingowych na dziedzińcu lub parkowanie pod rampą na okres dłuższy niż 30 min nie jest negocjowalne i będzie skutkowało natychmiastowym przerwaniem wynajmu i poniesieniem pełnych jego kosztów.
Czy jest winda?


Dysponujemy dwoma windami towarowymi o ładowności do 2t i wymiarach 198x186x300cm (wysokość x szerokość x długość) dostępnymi z rampy towarowej lub bezpośrednio z poziomu wejścia do budynku.
WIFI


Połączenie z internetem przez WIFI jest możliwe zarówno w małym jak i dużym studiu.
Wymiary studiów, cykloramy


Studio duże: - ok. 160m2 otwartej powierzchni (18x9m), podzielonej legarami nośnymi na wysokości 3,6m na 3 równe części. Wysokość pomiędzy legarami ok. 4,5m, - w najdalszej części studia cyklorama dwuścienna z zaokrągleniem narożnym i przy podłodze. Powierzchnia płaska cykloramy: 4,7x7m. Wysokość ściany głównej - 3,6m (do legara nośnego), ściana boczna - ok. 4,5m, - w części środkowej pusta przestrzeń z gładką ścianą o wymiarach 5,5x3,6m (szerokość x wysokość), do dowolnej aranżacji, - w części wejściowej dwa stanowiska do makijażu z blatem 246x63,5cm i lustrami, sofa, przebieralnia, stanowisko kawowe z ekspresem, lodówka, duży drewniany stół, fotele, krzesła, - część z cykloramą i środkowa przeszklone od strony południowej oknami o łącznej powierzchni 4,7x3,1m (szerokość x wysokość) doświetlonymi bezpośrednim światłem słonecznym - w części wejściowej zamiast części okien zainstalowana elektrycznie otwierana brama o wymiarach ok. 2x3m (pierwsze piętro!). Studio małe - ok. 36m2 powierzchni, - gładkie białe ściany o wymiarach: 305x390cm i 590x356cm (szerokość x wysokość) z odejściem odpowiednio 6,3m i 6m, - jedna ściana przeszklona od strony północnej oknami o łącznej powierzchni 4,7x3,1m, doświetlonymi odbitym światłem słonecznym
Catering


Jesteśmy w stanie zorganizować usługę cateringową dla grupy do 30 osób. Zapytania wraz ze szczegółowym zapotrzebowaniem prosimy przesyłać na nasz adres email. Na miejscu, do dyspozycji klientów posiadamy pełną zastawę, lodówki z zamrażalnikami, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne. Zaplecze kuchenne z kuchenką elektryczną, zmywarką, mikrofalówką dostępne jest w stopniu ograniczonym i wyłącznie za pośrednictwem asystenta.
Co można realizować w studio


Studio duże bardzo dobrze nadaje się do realizacji każdego rodzaju sesji zdjęciowych, jak i nagrań teledysków, filmów reklamowych, streamów, organizacji spotkań, warsztatów, prezentacji czy castingów. Studio małe najlepiej sprawdzi się przy mniejszych sesjach zdjęciowych, sesjach produktowych, ale też mniejszych spotkaniach lub warsztatach.
Prąd


Dysponujemy gniazdami 230V/16A i przyłączem trójfazowym 63A. Ponadto dużą ilością przedłużaczy, bębnów, rozgałęźników i rozdzielnicą przenośną 63A/3f -> 32A/3f, 3x 230V/25A (gniazdo 32A), 3x 230V/10A.
Rola asystenta


Asystent studia dostępny dla klienta w ramach wynajmu studia to osoba, która ma za zadanie: - pomóc wynajmującemu efektywnie i bezpiecznie wykorzystać przestrzeń studyjną zgodnie z ustalonymi zasadami studia i wskazówkami managera studia, - poinstruować osobę wynajmującą o zasadach panujących w studiu i dopilnować aby były one przestrzegane, - zapewnić dostęp do zamówionego sprzętu, pomóc ten sprzęt rozstawić, podłączyć, ustawić wedle potrzeb klienta i bezpiecznie wykorzystać, - zadbać o prawidłowe użytkowanie ekspresu do kawy i zapewnić dostęp do kawy, - w miarę możliwości pomagać przy rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Asystent studia NIE MA OBOWIĄZKU: - wykonywania zadań oświetlacza, tworzenia koncepcji oświetleniowej (usługa oświetleniowa jest usługą dodatkową), - wykonywania zadań asystenta fotografa, - wykonywania poleceń osób wynajmujących, takich jak: wysyłanie do sklepu, odprowadzanie do wyjścia, wnoszenie lub wynoszenie prywatnego sprzętu/akcesoriów/ubrań/scenografii, - udostępniania wynajmującemu sprzętu lub akcesoriów, które nie zostały wcześniej zarezerwowane, - pozostawania w studiu poza czasem zarezerwowanym przez wynajmującego. Asystent studia obsługujący najem nie ma obowiązku pomocy przy wniesieniu sprzętu/akcesoriów/ubrań/scenografii
Dostępne akcesoria


Studio dysponuje dodatkowo: - dwumetrowym stołem drewnianym, - pięcioma białymi stołami na kółkach, - stołem metalowym z półkami, na kółkach, - 18 składanymi krzesłami, - trzema fotelami w stylu retro, - białymi kubikami z płyt MDF, - dwoma parownicami z wodą demineralizowaną, - żelazkiem i deską do prasowania, - pięcioma stojakami metalowymi na ubrania, na kółkach, - nieograniczoną ilością wieszaków na ubrania, - czteroma wiatrakami regulowanej mocy, - nagrzewnicami i grzejnikami elektrycznymi, - głośnikiem z komunikacją bluetooth, - ekspresem do kawy, spieniarką do mleka, czajnikiem elektrycznym, lodówką.